קו חוץ

פרשנות חוץ בעברית

מצרים | מובארק לABC: רוצה לעזוב, אבל אם אתפטר עכשיו יהיה כאוס. קלינטון מרימה קצת את הטון

with 25 comments

[דימי ריידר, איתמר שאלתיאל, אייל קליין, שאול חנוכה]

קו חוץ שידר את היום השביעי לארועי מצרים. אנחנו מסתמכים על דיווחים של עדי ראייה בשטח, רשתות אלג'אזירה ואלערבייה, העיתונים גרדיאן ואלמסרי אליום, והרשתות החברתיות. לחצו כאן כדי לקרוא דיווחים מימים קודמים. גללו לתחתית הפוסט כדי לראות את העדכונים שלנו על המפה.

03:00 סגרנו את קו חוץ מוקדם מהרגיל הלילה, ונמנע מאיתנו מלעדכן את הסגירה בפוסט עצמו (עמכם הסליחה). נשוב מחר עם כל העדכונים מהלילה, עם הראיון עם כתבת אל-ג'אזירה בקהיר – תודה על השאלות המצוינות – ועם עדכונים על מה שיכול להיות יום מכריע: "יום העזיבה", שבו צפויים מאות אלפי מפגיני אופוזיציה לצעוד אל ארמון הנשיאות. לילה טוב.

23:50 נראה שהאמריקאים החליטו להתמקד ביחס לעיתונאים כמנוף ללחץ על מצרים. רוברט גיבס, דובר הבית הלבן, אמר בתדרוך מהמטוס הנשיאותי כי היחס לעיתונאים הינו בלתי מתקבל על הדעת לחלוטין וכי על מצרים לזכור שהעולם רואה את כל מה שמתרחש. במקביל, מחלקת המדינה האמריקאית האשימה ישירות את השלטון המצרי באלימות נגד עיתונאים: "למחלקת המדינה יש מידע המצביע כי משרד הפנים המצרי מעורב במעצרי העיתונאים המסקרים את הארועים שם."

23:14 הילארי קלינטון מגנה את האלימות נגד מפגינים ועיתונאים ודוחקת במובראק לפתוח במו"מ רציני על חילופי שלטון. פרשנות: בהתחשב בכך שהתנאי המקדים היחיד של המפגינים למו"מ שכזה הוא שמובראק יתפטר, וקלינטון לא ביקשה מהם להתגמש, הרמז הוא העבה ביותר עד כה…

22:31 הטייקון ריצ'ארד ברונסון קורא לחרם כלכלי על משטרו של מובראק.

22:20 ראש וועדת הסיוע בסנאט מודיע: נעצור את הסיוע למצרים כליל אם מובראק לא יתפטר מיד.

22:00 שופט בכיר בדימוס מאלכסנדריה לסי אן אן: "השלטון נמצא בפאניקה. מה שהתרחש בכיכר תחריר היה טבח. האנשים האחראים צריכים לעמוד לדין על פשעי מלחמה.

מה שהתרחש בכיכר תחריר גרם לי ולמצרים רבים לראות את מובראק כבוגד.

21:40 הראיון עלה לרשת ABC. כצפוי, מובראק טוען: אם אתפטר עכשיו יהיה  כאוס. צפו בראיון

21:28 אמאנפור ממשיכה בטיזרים: שאלתי את מובראק אם הוא היה מוכן לעזוב את תפקידו. הוא אמר: נמאס לי. 62 שנה בשירות הציבורי הספיקו לי. אני רוצה ללכת. ניחוש "קו חוץ" למשפט הבא בראיון: אבל אני מרגיש שאני חייב להשאר ולוודא חילופי שלטון חלקים ומסודרים. יש לי אחריות. וכו' וכד'.

21:12 כתבת ABC כריסטיאן אנמאנפור מצייצת: "הרגע ביליתי 20 דקות בראיון עם הנשיא מובראק בארמון. פרטים בקרוב."

21:10 אחד משלושת כתבי אלג'אזירה שנעצרו עדיין נעדר.

20:26 הג'רוזלם פוסט ואל-אכבאר (לבנון): פלסטינים מתחילים להגניב אוכל מעזה אל מצרים, כדי לסייע לאוכלוסיה המקומית שאספקת המזון הבסיסית שלה נפגעה קשות בשבוע האחרון.

19:48 התגובה בכיכר אל-תחריר לנאום סוליימן: "מובראק הסתלק."

19:43 סוליימאן גם האשים שהאלימות היא עבודתה של "קונספירציה" כלשהי, וביקש מהמפגינים לחזור הביתה ולאפשר לצדדים להתחיל לעבוד.

19:20 רוצים לראות את העדכונים שלנו על המפה? גלגלו למטה.

19:00 עומאר סוליימן: הבחירות (וכיו"ב פרישת מובראק) יוקדמו לאוגוסט

18:42 צלפים יורים מעל גג ההילטון ראמסס

18:13 בי.בי.סי: אנשי בטחון החרימו את הציוד שלנו בהילטון בקהיר, בניסיון לגרום לנו להפסיק לשדר.

18:00 סרטון מתעד רכב שנראה כמו רכב משטרה דורס מפגינים מוקדם יותר היום. זהירות, קשה לצפיה.


17:57  הגרדיאן, מפי עד ראייה בריטי: צלפים פתחו באש מגג מלון הילטון בכיכר אל-תחריר, שני הרוגים. AFP: אזרח זר הוכה למוות בכיכר מוקדם יותר היום.

17:30 אלערבייה:אלג'יריה ביטלה את מצב החירום שלה, אחרי 19 שנה.

16:51 כתבת אלג'אזירה שירין תאדרוס: הבנק המרכזי של מצרים הגביל את כמות הכסף שאנשים יכולים למשוך.

16:46 סאנדמאנקי יצר קשר לראשונה: "שוחררנו, לא נמלטנו. חוזרים למחסה." אנחנו מתקנים את העדכון של 16:23.

16:45 כתב אלג'אזירה גרג קארלסטרום: שלושה עיתונאים שלנו נעצרו.

[16:25 המערכת מבקשת להודות לבלשניות הבית גילי שטיין וטל מטלון, שמתקנות את שגיאות הכתיב שלנו כמעט לפני שאנחנו מספיקים להקליד אותן.]

16:23 סאנדמאנקי נמלט שוחרר ממעצר

16:04 צמד פנינים ממסיבת העיתונאים של רה"מ המצרי: כשכתבת מבקשת את תגובתו על כך שעיתונאים נעצרים ברחבי מצרים, הוא גוער בה ומבקש שתשאל שאלות "הגיוניות"; ציטוט: "מדינות בנות 200 שנה אומרות לנו, בניה של היסטוריה של 7,000 שנה, מה לעשות. זה בלתי מתקבל על הדעת."

16:01 נציין, כי דברי רה"מ המצרי עומדים בסתירה לעדויות על כך שהפרשים יצאו ממשרדי ממשלה, בשעות מתואמות; לדיווחים מעיתונאים ופעילים שאנשים הודו בקבלת תשלום עבור ההשתוללות; ולעשרות תעודות ממשלתיות שהוחרמו מאנשי כוחות הבטחון שעוכבו על ידי המפגינים.

15:57 מרכז זכויות האדם הישאם מובראק בקהיר נמצא תחת מתקפה בשעה האחרונה. כוחות בטחון פרצו פנימה ועוצרים פעילים.

15:45 עיתונאיות ופעילות מזהירות מהטרדות ותקיפות מיניות ברחובות המובילים אל כיכר אל-תחריר.

15:44 רה"מ אחמד שפיק, במסיבת עיתונאים בשידור חי: אני מתנצל על האלימות של הימים האחרונים ומבטיח חקירה מלאה ומעמיקה. לא יכולנו לצפות שזה יקרה. נפתח בדיאלוג עם כל מפלגות האופוזיציה, כולל האחים המוסלמים.

15:43 דיווחים על ירי כבד באחד הגשרים המובילים לאל-תחריר

15:33 מקבץ שלם של דיווחים: סנדמאנקי עצור כנראה בתחנת משטרה באבדין, והבלוג שלו הוסר מהרשת. מתרבים הדיווחים על אזרחים זרים, עיתונאים וסתם אנשים, שנעצרים ברחבי מצרים ומואשמים בריגול. נראה כי הצבא מנסה עדיין להחזיק את החבל בשני הקצוות: מצד אחד מפריד בין הניצים בכיכר אל-תחריר, מצד שני מונע מתומכי אופוזיציה להביא מזון וציוד רפואי אל הכיכר. אמנסטי מעריכה את מספר ההרוגים אמש בשבעה, ע"פ בתי חולים בקהיר. נציין שעוד בימים הראשונים של הארועים, בתי החולים קיבלו הוראה לא לדווח על פצעי ירי. מגישת הטלוויזיה שאהירה אמין התפטרה מNILE TV: לא מוכנה להיות חלק ממכונת התעמולה.

14:37 דיווח ראשוני: גם שני עיתונאים מהניו יורק טיימס נעצרו.

14:30 בלוגרים אמינים במצרים מדווחים ומאשרים שהבלוגר המשפיע סאנדמנקי (Sandmonkey) נעצר. לפי אחד הדיווחים, הוא היה בדרכו לכיכר אל-תחריר עם מצרכים רפואיים כשנעצר, ולפי דיווח אחר, כשאביו ניסה להתקשר אליו, ענה קול זר ואמר שהאב יהיה הבא בתור.

סאנדמנקי, שירד בימים האחרונים למחתרת, הצליח להתראיין אמש בסקייפ באתר החדשות השמרני פג'אמאס מדיה:

[blip.tv http://blip.tv/play/hMk1gqGAbgI%5D

13:30 חשוב לציין שאף שנראה כי מרבית המתעמתים עם מפגיני האופוזיציה הינם אכן אנשי כוחות הבטחון, מתרחב גם פילוג אמיתי ומשמעותי ברחוב המצרי. לא מעט מצרים מבקשים לתמוך בנשיא, או לפחות לתמוך בפיזור ההפגנות ולתת למובראק לפרוש "בכבוד", אחרי שהשיגו לכאורה את מבוקשם. אתמול אף דווח על מפגיני אופוזיציה שהחליפו צד. המחסור המשמעותי במזון ובשירותים רפואיים וכלכליים (המשכורות של ינואר עדיין לא נכנסו), משפיעים מאוד על הלך הרוח ברחוב, ורבים מבקשים מהמפגינים להפסיק. יחד עם זאת, נראה כי האופוזיציה עדיין לא איבדה את המומנטום, ורבים מתומכיה עדיין מגיעים לכיכר ולמוקדי הפגנות אחרים ברחבי מצרים.

13:17 הבהרה לגבי הדיווח של רויטרס מ11:38: הדיווח התייחס אל כל המפלגות החברות בפרלמנט, ולא לנציגים של תנועת המחאה.

12:50 מזכ"ל האו"ם באן קי מון מתקרב מרחק מילימטרים ספורים מקריאה למובראק להתפטר. "אני לא בטוח אם ההודעה שלו שהוא לא ירוץ בבחירות הבאות תספק את האנשים כאן", הוא אמר היום. "אם יתרחש שינוי, הוא צריך להתרחש עכשיו." ממשלות בריטניה, צרפת, איטליה, ספרד וגרמניה לוקחות מרווח בטחון נוסף: "רק מעבר מהיר ומסודר לממשלה רחבה יאפשר להתגבר על האתגרים הפוליטיים מולם ניצבת מצרים. תהליך המעבר הזה חייב להתחיל עכשיו."

12:30 תומכי מובראק מחרימים מזון ממפגיני אופוזיציה שמנסים להביא אספקה לכיכר.

11:38 רויטרס: סגן הנשיא עומאר סוליימן ערך סבב שיחות עם המפלגות הלאומיות במטרה לסיים את האלימות ברחובות. לא ברור באילו מפלגות מדובר, ולא נמסרה הודעה בעניין מהאופוזיציה.

11:36 אלג'אזירה: ראש הממשלה אחמד שאפיק מתנצל על האלימות אתמול ומבטיח חקירה. דובר הממשלה לרויטרס: "להגיד שהממשלה אחראית לאלימות זו בדיה. הרי זה נוגד את המטרה שלנו, שהיא להחזיר את השקט. הופתענו מהארועים."

11:20 כתב הגרדיאן בקהיר, פיטר בומונט: "לפני כמה דקות ראינו את החיילים מבקשים מתומכי מובראק לפנות את הגשר שמוביל אל הכיכר. תוך חמש או שש דקות הגשר היה ריק לגמרי." גנרל מצרי בדימוס לבי.בי.סי: הצבא יהיה מוכן היום לירות על תומכי מובראק, ואפשר שינטוש את הנשיא "עד מחר".

11:00 בוקר טוב. כפי שוודאי קראתם בתקשורת הישראלית, במהלך הלילה נורו יריות אל עבר תומכי האופוזיציה בכיכר אל-תחריר; לפחות עשרה נהרגו (כמה מכלי התקשורת הישראלים בוחרים, משום מה, לציין רק 5 הרוגים, המספר הרשמי שמשחרר ממשל מובראק. משונה. אנחנו הולכים עם העיתון אלמסרי אליום, שראיין אנשי צוותים רפואיים בכיכר). עדי ראייה שדיברו עם הגרדיאן מספרים על צלף עם כוונת לייזר, אבל כמובן שיש להתייחס לכך ברוב זהירות. הבהרה והתנצלות בעניין הדיווח שלנו אתמול לגבי אש במוזיאון הלאומי: במהלך הערב נזרקו בקבוקי תבערה אל קירות המוזיאון ואל החצר שלפני המוזיאון. בשלב מסויים, מכוניות בצמוד לכניסה למוזיאון הועלו באש על ידי תומכי מובראק, מה שגרם לעדים בקו הראייה של הכיכר לדווח בהמוניהם שהמוזיאון עצמו בוער. מאוחר יותר הסתברה הטעות.

Written by Dimi

פברואר 3, 2011 בשעה 11:25 am

פורסם בכללי

Tagged with

25 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. סבב שיחות עם המפלגות הלאומיות – נראה כאילו משתמש בכלים של אתמול לסדר היום של המחר. לא חכם, קצת מנותק.

  galithatan

  פברואר 3, 2011 at 12:30 pm

 2. נכנסתי לפני חצי שעה לדף של sandmonkey כדי לראות מי-זה-מה-זה, הלכתי לכמה מקומות אחרים בינתיים, כשחזרתי לשם עכשיו כתוב שהחשבון שלו בוטל.
  האם זה אומר שמישהו מטעמו רצה למנוע מהשלטונות להפיץ שם דיסאינפורמציה, או שהשלטונות עצמם חסמו את הדף וזהו. מי יודע.

  אורן שץ

  פברואר 3, 2011 at 3:11 pm

 3. טוב, בינתיים כאן
  http://www.freedomszone.com/archives/2011/02/rantings_of_a_sandmonkey_egypt.php
  כותבים שהדף הושבת זמנית בגלל בעיות טכניות (שנוגעות לעצם העניין)

  אורן שץ

  פברואר 3, 2011 at 3:14 pm

 4. אני מקשיב לראיון עם קוף-החול, שובר לב.
  כמה נקודות ששווה לשמוע ממנו:
  1) התקשורת במצריים (בשליטת מובארק) מאשימה את הישראלים בהפגנות.
  2) "אמריקה צריכה להחליט האם היא עומדת מאחורי האינטרסים שלה או מאחרוי העקרונות שלה".
  3) הוא מכחיש שהאחים המוסלמים מובילים את המהפכה הזו.
  4) שהמפגינים בעד מובארק הם בריונים בתשלום (לא מפתיע).

  (תחת ההסתייגויות הרגילות של שאלת האמינות והספקנות הבריאה המתבקשת) זה מעניין מאד.

  Tal Galili

  פברואר 3, 2011 at 3:25 pm

  • עד עכשיו, לפחות להבנתי, אמריקה עמדה מאחורי העקרונות ולא האינטרסים. מובראק בלי ספק תמך באינטרסים שלה יותר ממי-שלא-יהיה שיבוא אחריו, אלא אם כן זה יהיה במקרה עומאר סולימאן.

   מיכה

   פברואר 3, 2011 at 4:39 pm

 5. עוד נקודה –
  האחים המוסלמים הם חלק מ- 5 קבוצות מוסלמיות. ולטענתו הם מצטמצמים בשנים האחרונות.

  Tal Galili

  פברואר 3, 2011 at 3:26 pm

 6. תיקנתם את העדכון, אבל מה עם כותרת הפוסט?…

  יובל פינטר

  פברואר 3, 2011 at 5:18 pm

 7. http://www.facebook.com/video/video.php?v=598064027829&oid=14310874716&comments
  מהטלוויזיה המצרית: האשמות כנגד ארה"ב ואיראן בתור מי שמניעות, כל אחת מהאינטרסים שלה, את המחאה ההמונית בא-תחריר. העם המצרי שונא את איראן, כמעט כמו שהוא שונא את ארה"ב: האם הוא יאמין?

  ישי פ.

  פברואר 3, 2011 at 7:31 pm

 8. האם נעשים נסיונות על ידי המפגינים בכיכר אתחריר לפנות לחיילים ולקרוא להם להתארגן באופן עצמאי לצד המפגינים ונגד מוברכ, מלבד הבעות הסולידריות ההדדיות.

  נאור

  פברואר 3, 2011 at 8:49 pm

 9. שאלות לראיון בהמשך: כמה עמוקה מעורבות האחים המסלמים בנעשה?
  מהם הגורמים המארגנים שמניעים את הארועים – והאם יש מישהו ש"מייצג" את המפגינים בפני גורמי השלטו והצבא?
  מהם דפוסי התגובה של הצבא (למה מגיבים, מול מה נשארים אדישים)?

  תודה רבה על העדכונים השוטפים. לגמרי התמכרתי.

  דרור

  פברואר 3, 2011 at 8:53 pm

 10. רשימת העיתונאים שנעלמו:
  http://bit.ly/evZPBN
  שאלה לכתבת אלג'זירה: האם יש תקדים למעורבות כה עמוקה, גם רגשית וגם אישית של עיתונאים בסכסוך פנים ארצי?

  נתאי

  פברואר 3, 2011 at 8:55 pm

 11. מה בדבר אירגוני העובדים? האם הם נוכחים בכיכר? האם מתוכננת שביתה (אם כי נראה שבכל מקרה הכל שובת)?

  yona

  פברואר 3, 2011 at 8:59 pm

 12. שאלה לכתבת: עד כמה מעודכנים המפגינים על מה שקורה בחוץ (אלכסנדריה, תגובות בעולם)? איך הם מקבלים עדכונים?

  יובל פינטר

  פברואר 3, 2011 at 9:12 pm

 13. ידוע משהו על מצב מעבר רפיח? לפני כמה ימים דובר על כך שהוא נפרץ וישבור אולי את הסגר על עזה.

  ושאלה לראיון: כבר מתחילת ההפגנות, כשהיו התנגשויות אלימות בין המשטרה (אז בגלוי) למפגינים, קראו המפגינים לצבא לבוא לעזרתם. מה בדיוק התפקיד והמעמד המסורתי של הצבא במצרים מהבחינה הזאת? הייתי מצפה שבתור זרוע של הממשלה גם הם ישתתפו בדיכוי ההפגנות בצורה כזאת או אחרת, אבל לא כך היה. מהרגע הראשון שהופיעו החיילים בכיכר נראה שהם אוהדים את המפגינים, יושבים איתם לקפה, מתחבקים איתם או סתם מעבירים את הזמן בשיחות ידידותיות. מה התפקיד הרשמי של הצבא שם(מעבר להגנה כלפי חוץ של המדינה, כלומר, "חלוקת העבודה" עם כוחות בטחון אחרים) ואיך הוא נתפס בידי המצרים בדרך כלל?

  א'

  פברואר 3, 2011 at 9:15 pm

 14. Questions for the reporter:
  1) Israelis (and Americans) are scared that the Muslim brotherhood will raise to power if Mubarak will fall. What (verifiable) data, should we look into, in order to prove us that this is an unlikely scenario?
  2) How might a caring Israeli aid the protesters?
  3) Obviously, Mubarak will not go home by himself. What could (Reasonably) happen, that will make him fall?
  4) If the Internet is aiding the protesters, how come Mubarak turned the communication networks back on? (I think it was yesterday)
  5) Is there supplies for the protesters? How much longer could the protester survive at this rate?

  Good luck!

  Tal Galili

  פברואר 3, 2011 at 9:23 pm

 15. אגב, אמנפור מדגישה בראיון שמבארכ אמר שמעולם לא התכוון שבנו יירש את מקומו. היא מציינת גם שגמאל נמצא ממש לצדו במהלך הראיון… כלומר, הוא לא ברח ללונדון כפי שנטען בימים האחרונים.
  היא גם אומרת שמבארכ נמצא בקהיר ולא בשרם אלשיח' (כפי שנטען וכרגיל בחודשי החורף).

  דרור

  פברואר 3, 2011 at 9:53 pm

 16. הלינק הישר לא עובד לי. הנגן כאן
  http://abcnews.go.com/International/egypt-abc-news-christiane-amanpour-exclusive-interview-president/story?id=12833673
  לעומת זאת, עובד.

  אורן שץ

  פברואר 3, 2011 at 10:05 pm

 17. אחחח, אמריקה אמריקה. לא הספיק לך הלחץ לקיום הבחירות ברשות שהעלו את חמאס, עכשיו את מתעקשת לקיים בחירות מוקדמות מדי גם במצרים, שהאחים יעלו.

  יובל פינטר

  פברואר 3, 2011 at 10:34 pm

 18. מצחיק אותי שפתאום כל מיני שועי עולם מאוד מודאגים מהמצב במצרים ומחוסר-הדמוקרטיה, אחרי שדווקא היה להם נעים ונוח במשך 30 שנה, רק כדי לכסות על הישבן שלהם ולהיות אחוכים עם המשטר החדש שיעלה במוקדם-או-במאוחר. בזמן שבחצי עולם עדיין יש משטרים דכאניים לפחות כמו מצרים (אחד מהם אפילו מאכלס יותר משישית מהאנושות) שעושים איתם אחלה של עסקים.

  אורן שץ

  פברואר 3, 2011 at 10:45 pm

 19. איפול תקשורתי מוחלט "נפל" על מצריים, משיחה עם פעילה פוליטית בכיכר "א-תחריר" כשהיאוש והשברון ניכרים מטון דיבורה וקולה, הבחורים הצעירים מעבירים את הנשים ואת הילדים כמה שיותר אחורה כי הם מתכוננים לעימותים יותר חמורים ולא רוצים שהנשים והילדים יהיו בחזית העימותים. לדבריה, היא ביקשה להצטרף כדי לעזור להם כשיפרצו העימותים, אך הם סירבו ואמרו שהיא אישה ומתפקידם להגן עליה ולא מוכנים שיקרה לה משהו.
  הצעירים הולכים לקבל את העימותים בידיים ריקות, אפילו אבנים אין להם, בעוד שלשליחי המאפיונר מובארק יש קרשים, מוטות עץ ואפילו סכינים והשידור שבאלג'זירה הראה פצועים שרועים על הכביש בביה"ח ארעי שהוקם בכיכר, פני הפצועים "מרוטשות", ולדברי פעיל פוליטי אחר, הם הותקפו בסכינים.
  מצפה לפעילים ולכל העוקב בדאגה לילה ארוך, במיוחד כי מחר הוא הדד-ליין שהציבו המפגינים למובארק כדי שיעוף קיבינימט מהשלטון (בינתיים הת*ת שלו דבוק לכיסא השלטון בסופר גלו) וגם כן, מחר הוא יום שישי, אחרי תפילת הצהריים "אלג'ומעה", הנוכחות בכיכר צפויה להתגבר כמו כן האלימות הבלתי פוסקת גם בשעות הלילה.
  ואיפה הלכו כל הפוליטיקאים שתפסו טרמפ על גב המפגינים? נטשו אותם לגורלם!!

  Rose

  פברואר 4, 2011 at 12:29 am

 20. תודה לכולם על השאלות המצויינות. רובן נכנסו לראיון, שיפורסם מחר בבוקר. בעקרון נעלנו את קו חוץ להלילה, ונעדכן רק אם יקרה משהו יוצא מגדר הרגיל בימים הבלתי רגילים האלה. אחרת, נשתמע מחר – ביום פה פג הדדליין למובראק לעזוב.

  דימי

  פברואר 4, 2011 at 1:12 am

 21. עצות למפגינים בכיכר תחריר – אם מישהו יכול להעביר להם מסר.

  מה שהיה מקובל בקרב חלק מקבוצות המפגינים בתנועות נגד גלובליצזיה, היה הכנת מגינים מאולתרים – קצת דומה ללבוש של שחקן פוטבול. – הכנת מגינים מקרשים או לוחות פח. הכנת מגיני גוף על ידי שאריות של צמיגים.

  האזרח דרור

  פברואר 4, 2011 at 8:55 am

 22. ברנסון? איזה אינטרס יש לו?

  אה, כן…

  יש לו אימפרית תעופה. הוא תלוי במחירי נפט יציבים. ברור שהוא רוצה שמובארק יתפטר בלי בלגן.

  herenot

  פברואר 4, 2011 at 11:47 am


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: