קו חוץ

פרשנות חוץ בעברית

מצרים | שבת: העוצר קרס; המשטרה לא ברחובות; אזרחים ארגנו משמרות להגנה מפני בוזזים

with 30 comments

דימי ריידר | שאול חנוכהאיתמר שאלתיאל, הגר שיזף]

קו חוץ שידר במהלך השבת  את הארועים במצרים. הסתמכנו על עדי ראייה בשטח, על השידור החי של אלג'זירה והרשתות המצריות, ועל הבלוג החי של הגרדיאן. הקישו כאן כדי לקרוא את העדכונים מיום שישי.

02:30 שתי ידיעות חשובות לסיכום היום: האחים המוסלמים הודיעו שלא יתמכו באף מועמד לנשיאות, ובכך כנראה שמו סוף לשמועות כאילו הם-הם העומדים מאחורי ארועי הימים האחרונים. בסיני, בדואים אמרו למגזין טיים שהם השתלטו על רפיח ועוד עיר, ושבימים הקרובים הם יפתחו במתקפה על תעלת סואץ. בירדן התקיימה מחאה מול השגרירות המצרית, אבל ההפגנות הגדולות יחסית של אמש לא חזרו על עצמן. מאז תוניסיה, ירדן מנסה לפייס את נתיניה במחוות ורפורומות, ובינתיים זה כנראה עובד.

אנחנו כאן בקו חוץ הולכים לישון, ונחזור "לשדר" מחר בבוקר.

 

00:20 בינתיים אין עדכונים למעט השוד, הביזה וההתארגנות האזרחית.

00:00 הגברת הראשונה סוזאן מובראק עזבה את המדינה והצטרפה לבניה בלונדון.

23:52 גם מואמר קדאפי התקשר להביע תמיכה בנשיא.

23:00 גם בניין אגודת העיתונאים המצרית עולה בלהבות (אהם). בינתיים, מסתבר שרוב המחסומים שמוצבים ברחובות ושמעכבים את הבוזזים הם של האזרחים והמפגינים, לא של הצבא.

22:40 כתבת אלג'אזירה שירין טאדרוס: מרכז העיר סואץ שקט ונאכף בו העוצר מסביב לו אנארכיה, בלאגן, שוד וביזה. גם הצוות שלה נשדד.

22:30 בדואים השתלטו על תחנת המשטרה של אל-עריש ו"החרימו" את הנשקיה המקומית.

22:11 אלכנסדריה: מפעל דשנים עולה באש בסמוך למאגר אמוניה. אין מכבי אש באיזור.

21:40 מעשי השוד והביזה נמשכים בכל רחבי המדינה. המשטרה נעלמה מהרחובות. התושבים סומכים את בטחונם על קבוצות משמר אזרחי מאולתרות ועל הצבא. עד ראייה אחד מספר בטוויטר שהשודדים ששדדו את החנות שלו לוו בשוטרים שהוא מכיר.

20:40 בשעה האחרונה עיקר העדכונים הם לגבי מקרי שוד בכל רחבי מצרים, ואזרחים שמתארגנים לשמור על הבתים והשכונות. בלפחות כמה מוקדים, תושבים הצליחו לתפוס את השודדים ומצאו עליהם מסמכים מזהים של שירותי הבטחון והמפלגה השולטת. הטוויטר מתעקש: חלק מהביזה מכוון מלמעלה, כדי לגרום לדה-לגיטימציה של ההפגנות. מצד שני, כמובן, בדיוק באותה מידה הם יכולים להיות אופורטוניסטים שבמקרה גם קשורים לשירותי הבטחון.

19:55 דיווח באל-עראבייה: בנו של הנשיא, גמאל מובראק, התפטר מתפקידו במפלגת השלטון.

19:50 פרשנות לייט: אל-בראדעי ממצב את עצמו בתור "המבוגר האחראי" בחדר, ושולח לשלטונות ולצבא מסר שבדמותו, יש עם מי לדבר. ממשלה קואליציונית היא ממש לא אותו דבר כמו בחירות (למעשה היא דרך מצויינת להתחמק מבחירות), ותאפשר משא ומתן דיסקרטי בין מנהיגי הקבוצות השונות. לכאורה, הצעה מפתה מאוד. מצד שני, כלל לא ברור איזו השפעה יש לאל-בראדעי על ההפגנות: הוא חזר למצרים לאחר שהן פרצו, ושמו כמעט ולא נשמע בקריאות המפגינים. כך שלצבא יש כל סיבה לפקפק בכך שאל-בראדעי יוכל לקיים את מה שהוא מציע. [דימי]

19:46 אל בראדעי, בתשובה לשאלה מה עם ישראל ארה"ב ותפקיד הציר של מצרים: "הרעיון שמצרים תהיה כפופה לתפקידה האזורי ולאינטרסים של מדינות אחרות משפיל את העם המצרי"

19:44 אל בראדעי דורש ממשלת אחדות לאומית עם נציגות מכל רבדי האוכלוסיה, וחוקה שתאושר במשאל עם

19:41 אל-בראדעי מדבר באלג'זירה. "המשטר המצרי מתמוטט. אני מכבד את סוליימאן ושאפיק, אבל אנחנו רוצים סוף למשטר הפרעונים, לא שינויים בצמרת."

19:40 נמשכים דיווחים על מקרי שוד, כולל שוד של דירות ומכוניות בידי אלמונים על אופנועים. עדי ראייה מתעקשים שמדובר בבריונים ממפלגת השלטון.

19:28 דוברים של הצבא הגיעו לכיכר ודורשים מהקהל להשמע לעוצר הלילי. בתהתחשב בכך שהעוצר היומי לא נאכף כליל, קשה להאמין שהמפגינים יתרשמו.

19:15 כתבת אלג'זירה שירין טאדרוס מדווחת כי הצבא ניסה לאכוף את העוצר נקות את מרכז סואץ ממפגינים, אבל לא נקט באלימות. היא ראתה גם מפגינים וחיילים יושבים ביחד ושותים קפה.

18:30 בשבע וחצי תתקיים הפגנת סולידריות עם העם המצרי, מול השגרירות המצרית בתל אביב, רח' בזל 54.

18:21 אלג'זירה: 400,000 מפגינים בכיכר אל-תחריר. אין סימן לעוצר.

18:20 פעילי האחים המוסלמים בכיכר אל-תחריר התחילו לקרוא אללהו-אכבר – ושאר הקהל השתיק אותם בקריאה: נוצרים, מוסלמים, כולנו מצרים. העוצר עדיין לא נאכף.

18:00 רה"מ החדש – אחמד שאפיק. פקוד וותיק של מובראק, טייס בחה"א לשעבר. הבדיחות כבר מתחילות לרוץ.

17:45 רויטרס: 41 הרוגים מאז הבוקר.

17:39 המפגינים התחילו לקרוא גם לעומאר סוליימן, שמונה לסגן נשיא לפני פחות משעה,  להתפטר. הקריירה הפוליטית הקצרה בהיסטוריה המודרנית?

17:38 עלאא מובראק וג'מאל מובראק, שני בניו של הנשיא, הגיעו ללונדון עם משפחותיהם.

17:25 דיווחים על ירי בבית הדפוס של הבנק המרכזי בקהיר, ככל הנראה – ניסיון שוד.

17:23 ראש המודיעין, עומאר סוליימאן, מונה לסגן נשיא. האם מדובר בהבעת תמיכה של הצבא במובראק, או הכנה להפלתו? נגלה בקרוב.

16:50 אלג'זירה: חלק מהטנקים בכיכר כבר קושטו בגרפיטי נגד מובראק.

16:47 מפקד של טנק שמוצב בכיכר אל-תחריר, לכתב של אלג'זירה: אין לנו פגזים, אנחנו חמושים רק בנשק קל.

16:41 מפה יפהפייה, כמעט מד"בית, של המחאה בקהיר, באדיבות הניו יורק טיימס.

16:35 שלושה הרוגים בניסיון הפריצה למשרד הפנים מוקדם יותר; הצבא התערב והפריד בין המשטרה והמפגינים. דיווח: כמה מפגינים הצליחו להשתלט על טנק או נגמ"ש ומנסים להסיע אותו אל משרד הפנים.

16:28 עדכון חי באלג'זירה מכיכר אל-תחריר: עשרות אלפי אנשים עומדים מול הטנקים ושרים את ההמנון הלאומי. הצבא, בינתיים, לא תוקף.

16:27 עדיין אין שום סימן לאכיפת העוצר בערים הגדולות. בסואץ ובסיני התחדשו העימותים.

16:23 למען הסר ספק, הבורסה המצרית סגורה היום. הצניחה החופשית עליה דיווחנו ב15:30 שייכת לבורסה הסעודית. עמכם הסליחה.

16:20 בפינת האתנחתא הקומית, בכיר במפלגת השלטון, מאג'ד בוטרוס, לבי-בי-סי: "אם העם לא תומך בנשיא, למה הם בחרו בו מחדש?"

16:18 הערה לגבי פרשנות – אנחנו מקווים להעלות מאמר פרשני הלילה או מחר. כרגע יש כל כך הרבה ארועים, מצד אחד, התקשורת הישראלית הממוסדת כל כך רחוק מאחור, מצד שני, ואנחנו כ"כ מעטים (דימי פיזית על הבלוג, שאול, איתמר והגר צדים עדכונים ברשתות), מצד שלישי — פשוט אין פנאי :)

16:06 בינתיים העוצר אינו נאכף. המפגינים מכוונים את התנועה, מנקים חלק מהרחובות, מחלקים אוכל ומים למפגינים אחרים ולחיילים.

16:02 הטייקון אחמד עז, מאנשי העסקים החשובים במדינה, התפטר מהמזכירות הכללית של מפלגת השלטון.

15:59 העוצר אמור להכנס לתוקף בעוד דקה בדיוק, והמפגינים בינתיים מתחבקים ומצטלמים עם החיילים.

15:58 הסינים מתשמשים במילה "פרעה" כדי לעקוף את איסור החיפוש על המילה מצרים.

15:43 אלג'זירה: יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס (אבו מאזן) התקשר למובראק והביע את תמיכתו.

15:37 כ1,000 מפגינים ניסו לפרוץ אל משרד הפנים בקהיר, המשטרה פתחה באש

15:30 כתבים בכיכר אל-תחריר: עשרות אלפי מפגינים, בלא דגלים של אף מפלגה או תנועה, מחלקים פרחים לחיילים. 

15:30 הבורסה בסעודיה צנחה ב6.43% מאז הבוקר.

15:25 אלג'זירה: שוטרים ושומרים בכמה בתי כלא פתחו באש לעבר אסירים פוליטיים. בכלא אבו-זאבאל: 8 הרוגים לפחות, אסיר התקשר לערוץ ואמר ש500 לפחות נמצאים בסכנה.  (תודה לרוז)

15:20 דיווח לא מאושר: פלסטינים התחילו לחצות את הגבול בין עזה למצרים

15:00 מאמרי המערכת של שני העיתונים המרכזיים בארה"ב: על אובמה ללחוץ יותר, או אף לנתק קשרים ממובראק.

דווקא וושינגטון פוסט, השמרן יותר, תקיף יותר:

"התנאי לשינוי הוא עזיבתו של מר מובראק את הנשיאות. במקום לקרוא לשליט עיקש ליישם "רפורמות", הממשל [האמריקאי] צריך לנסות ולהתכונן ליישום בלתי-אלים של מצע האופוזיציה. על הממשל ללכת לקראת מר אל-ברדאעי.. ומנהיגי אופוזיציה אחרים. ועל הממשל להבהיר לצבא המצרי, ללא הסתייגות, שדיכוי אלים של ההתקוממות יביא לקרע ביחסי הצבא עם ארצות הברית.

והניו יורק טיימס השמאלי יותר מהסס:

בשבת לפנות בוקר, מר מובראק פקד על כל שריו להתפטר, ואמר שהממשל החדשה תקדם רפורמות. הוא היה משכנע בהרבה אם היה מסיר את ההגבלות על התקשורת, מרסן את כוחות הבטחון, מרשה למועמדים אמינים להתחרות בבחירות לנשיאות, ומבטיחות בחירות הוגנות וחופשיות….על מר אובמה להיות מוכן להפסיק את הסיוע אם מר מובראק יהפוך את המחאות למרחץ דמים ולא יצליח לפתוח את המערכת הפוליטית המצרית.

14:45 כמו בכל מהפכה או סכסוך, מתחילים לסגור חשבונות: אל-ארעבייה מוסרת על לינץ' שנעשה בפעיל מפלגת השלטון, בטענה שהוא הלשין תכופות לשירות החשאי.

14:40 עבדאללה מלך סעודיה הביע תמיכה נחרצת במובראק, ורמז דקות למעורבות של סוכנים זרים – איראן? – בהפגנות במצרים: "אף ערבי או מוסלמי לא יוכל לשאת את ההתערבות בבטחון של מצרים הערבית והמוסלמית על ידי כאלה שחדרו אליה בתואנה של חופש ביטוי." מעניין אם הסעודים עצמם יקנו את זה. סין התחילה לחסום את המונח "מצרים" מהרשתות החברתיות ומנועי החיפוש במדינה.

14:34 אלג'זירה מאשרת: משמר הגבול המצרי יצא מהגבול עם עזה. האם נראה קריסה של המצור?

14:27 למי שטרם התעדכן, נראה כאילו הבדואים של סיני כבשו את רפיח המצרית. nrg מעריב: 20 שוטרים נהרגו, הגבול עם עזה בשליטת הבדואים.

14:26 המספר העדכני של המפגינים בא-חריר: 50,000.

14:25 משרדי המפלגה השולטת NDP הועלו באש גם בעיר לוקסור.

14:20 מזכ"ל הליגה הערבית, עמר מוסא, סיים הרגע שיחה עם אלג'זירה. תקציר: ההפגנות הן לא התפרעויות, הן מבטאות את הרצון האמיתי של צעירי מצרים בשינוי. אנחנו חייבים להתמיד בדרך הרפורמה. אני שומע על השיחות למינוי ראש ממשלה חדש, אבל אינני מעורב רשמית.

14:00 מתנצלים על התקלה הזמנית. כמה עדכונים בבת אחת: פיצוץ בתחנת משטרה ברפיח המצרית, כנראה יש הרוגים. עוצר יוטל בכל מצרים בעוד שעה, בדיוק בזמן שבו אמורות להתחדש ההפגנות המרכזיות. אלג'זירה מדווחת על 95 הרוגים מאז פרוץ המהומות. הבוקר התקיימו לוויות של חלק מההרוגים, ביניהם ילדים. הלוויות הפכו מאוחר יותר להפגנות בזכות עצמן. במידה מסוימת, זה מזכיר את הדינמיקה של המהפכה האיראנית ב79 – המשטר הרג מפגינים, הלוויות המפגינים הפכו להפגנות בזכות עצמן, המשטר שוב הרג, וההפגנות גדלו.

12:08 אל ג'זירה: ארבעה עיתונאים מצרים נעצרו. אל עראביה וה-BBC מדווחים שמפגינים מתקדמים לכיוון ארמון הנשיא בקהיר

12:06 בפינת הסטנדאפ – איראן: "אל תדכאו באלימות את רצון העם."

11:54 דיווח: ההפגנות הגדולות נקבעו לשלוש אחה"צ

11:51 קצין צבאי בסואץ: הצבא לא יירה ולו כדור אחד במפגינים, לא משנה מי יתן את הפקודה

11:50 שמועה בטוויטר: המחאה בסוריה תתחיל ב5 בפברואר

11:45 כ8,000 מפגינים בכיכר אל-תחריר

11:00 ההפגנות התחדשו. מפגינים לפחות כמה מאות בכיכר אל-תחריר, כמה מאות באלכסנדריה, כמה מאות בסואץ. מספרי ההרוגים התחילו להתעדכן: בחדרי המתים באלכסדריה נרשמו לפי שעה 23 גופות מאתמול, בקהיר – כ40.

 

Written by Dimi

ינואר 29, 2011 בשעה 11:06 am

פורסם במצרים

Tagged with

30 תגובות

Subscribe to comments with RSS.

 1. תודה על סיקור ראוי לציון בזמן אמת
  מדהים שאתם נותנים פה באופן עצמאי יותר משמספקות חברות וגופי החדשות המסחריים- ואולי לא במקרה?

  שי כהן

  ינואר 29, 2011 at 11:18 am

 2. […] This post was mentioned on Twitter by Uri Sabach and Kavhutz, Kavhutz. Kavhutz said: מצרים | המפגינים שבים לרחובות קהיר, אלכסנדריה, סואץ: http://wp.me/pxPMM-ee […]

 3. איך משיגים את הראיון של פואד ביום חמישי בלונדון וקירשנבאום?? מי שלא ראה את זה הפסיד את אחד הרגעים המעניינים בפוליטיקה הישראלית. פואד מסביר ש"פה" זה לא יקרה כי מובארק והחבר שלו (של פואד) עומר סולימאן מחוברים לעם והכל השליטה ונותנים להמונים לשחרר ונטילים, קטע מונומנטלי.

  ג'ו

  ינואר 29, 2011 at 11:47 am

  • טוב, ממש אין לו ברירה. כסת"ח אלמנטרי למקרה שההפגנות באמת לא יצליחו.

   יובל פינטר

   ינואר 29, 2011 at 12:37 pm

  • השיחה של פואד עם לונדון וקירשנבאום מיום חמישי:
   http://tinyurl.com/5ru3357
   (מתחיל ב-7:30)

   עודד

   ינואר 29, 2011 at 3:17 pm

 4. אחלה אחלה אחלה.

  היה שווה לא למחוק אתכם מה-RSS.

  אבל שאלה קלה…

  מה עם ההתרחשויות בירדן ומדינות אחרות? אני קורא אצל הלוויתנים שגם שם יש מהומות גדולות, אבל כמובן לא סומך על הלוויתנים להיות מדוייקים ומספיק מהירים.

  תודה!

  ירון

  ינואר 29, 2011 at 2:09 pm

 5. ג'ו – אם אתה מצליח להשיג את הראיון אצל הלונדונקירשים, שלח. נשמח להעלות אותו גם אצלנו. ירון: נעדכן לגבי ירדן בשעה הקרובה, אם אתה שומע על עוד מקומות – שלח קישור…
  ותודה על הברכות, כיף לחזור :)

  twentyfivehours

  ינואר 29, 2011 at 2:12 pm

 6. סבבה. ירדן לא פחות מעניינת ממצרים, בהתחשב בזה שאם זה לא שלטון האשמי שם אז זה כנראה שלטון…פלשתינאי. ההשלכות ברורות.

  קראתי שגם התימנים שלפו ג'חנונים. אם זה מגיע למדינת חסות של אל-קעידה גם שם ההשלכות גדולות, בטח על השכנה מצפון. לינקים לרוב בגוגל ניוז.

  ירון

  ינואר 29, 2011 at 2:30 pm

 7. הערה קטנה: גם קודם לא היה צבא מצרי בגבול עם עזה. היו כוחות בטחון מרכזי, וקצת משמר הגבול. ממגבלות הסכם השלום.

  יובל פינטר

  ינואר 29, 2011 at 2:53 pm

 8. many political prisoners were killed due to ofiicers raid on the presones and a killing spree
  המון הרוגים (עדיין סופרים) בהתפרצות קציני משטרה על בתי הכלא ומסע ההרג על האסירים הפוליטיים

  Rose

  ינואר 29, 2011 at 3:03 pm

 9. הערה להערה:
  במסגרת המו"מ בין ישראל למצרים אחרי השתלטות החמאס על עזה, נערכה פתיחה של הנספח הבטחוני להסכם השלום וכוחות צבא מצריים הורשו להיכנס לתחום שבין קו B לגבול, בסמוך לרצועת עזה.

  יונתן שחם

  ינואר 29, 2011 at 3:05 pm

  • לא כוחות צבא – משמר הגבול (שרשמית אינם צבא).
   עד אז גם להם היה אסור.

   יובל פינטר

   ינואר 29, 2011 at 3:30 pm

 10. בשידורים בישראל רפיח יוק.

  Radiofoniac

  ינואר 29, 2011 at 3:09 pm

 11. רוז, מה המקור לידיעה על טבח באסירים הפוליטיים?

  twentyfivehours

  ינואר 29, 2011 at 3:15 pm

 12. זה באלג'זירה, חדרי המיתים מתמלאים בבתי החולים וכולם אסירים, הרופאים מאשרים שהאסירים מתו מאש חיה (התמונות הזכירו לי את עזה לפני שנתיים :( ) מדווחים שהאסירים מנסים לצאת אך ללא הצלחה, "כמה" (הרבה) קצינים ושוטרים פשטו על בתי הכלא והחלו במסעי הרג (ירי אקראי לעבר האסירים באש חיה) הגופות ממשיכות להגיע. אם אתה מבין ערבית, תעביר ל-אל-ג'זירה (הערוץ הערבי, ערוץ 176 ביס) מספיק לראות את התמונות!!

  Rose

  ינואר 29, 2011 at 3:22 pm

 13. נראה לי שהעניין הכי מעניין כרגע זה לא מה ארה"ב חושבת או מה העולם הערבי/מוסלמי חושב, וגם לא מה מובארכ יעשה, אלא מה עמדת הצבא המצרי בכל העניין. יש אפס דיווחים בנושא, למעט בלבול כללי, שכנראה קיים גם בדרגי הביניים המצרים, זה הרושם. אין שום התייחסות לא-לציטוט של בכירים בצבא המצרי? שום מקום? הרי ברור שהם עכשיו נותנים את הטון, מוזר שהם שומרים על שתיקה.

  אורן שץ

  ינואר 29, 2011 at 3:28 pm

 14. אם הצבא יתערב לטובת השלטון, יתחולל שם כאוס מוחלט (מה שקורה שם יהיה כלום לעומת מה שיקרה אם הצבא יצדד בשלטון) ואם הצבא יצדד בעם, זו תיחשב למהפכה צבאית שאין לה מנהיג ש"יקח את מושכות השלטון לידיים". העם המצרי רוחש כבוד רב לצבא יותר מאשר למנהיגים/פוליטיקאים, לכן הצבא מנסה לשמור על נייטרליות ולא להתערב, כל מה שהצבא מנסה לעשות עכשיו, הוא שמירה על הרכוש הציבורי אך לא יותר מזה. ובינתיים, המשטרה משתוללת ונופלים/מתגלים יותר ויותר הרוגים.

  Rose

  ינואר 29, 2011 at 3:37 pm

 15. זה אולי יכול להיות נכון בתיאוריה. אי אפשר להחזיק כח כל כך גדול ומכריע במצב כל כך רגיש בלי עמדה. בסוף מה שיקרה זה מלחמת אזרחים בין הצבא לבין עצמו, בסגנון מלחמת האזרחים האמריקאית – אם לא יתגבש איזשהו קונצנזוס בצבא. לגבי תפיסת השלטון בתמיכת העם, זה כבר קרה בעבר בלא מעט מקרים. אם הצבא יקים שלטון זמני עד בחירות חופשיות, זה יכול לעבוד, וקשה לי להאמין שהם לא עסוקים בקדחתנות בתכנון המהלך הזה. אחרת הלגיטימיות שלהם בתור גוף המייצג את העם תרד לפח.

  (כל זה תיאורטי לחלוטין, ושוב חסר פה דיווח רציני של ממש, או לפחות הערכות של פרשנים לפוליטיקה מצרית)

  אורן שץ

  ינואר 29, 2011 at 3:51 pm

 16. חברים, קודם כל עבודה יפה וחשובה אתם עושים פה.
  סחתיין

  אבל – לבלוג קוראים פרשנות חוץ ומה שיש זה בעיקר עדכוני חוץ.
  שזה חשוב אבל מי יסביר לי ולכל הדבילים האחרים קצת מסביב?
  מה הרקע? מה הסיבה? מה הגורמים? לאן זה הולך? מה עוד צפוי לנו?

  אל תפקירו את הזירה ההסברתית לאהוד יערי!!!
  תודה בשם כל הדבילים בעולם כולו

  הדביל

  ינואר 29, 2011 at 4:17 pm

 17. כדאי לעדכן במילה על פאנל הפרשנים בערוץ 2 עכשיו: חסון, וויסגלס ויערי. לא יכלו להביא גם את מפקד מג"ב שמכיר ערבים מהמחסומים?

  אלי

  ינואר 29, 2011 at 4:40 pm

 18. אגב שאלה, הדף החי של הגארדיאן מפגר משמעותית אחרי הבלוג הזה וגם לא כולל חלק מהמידע, ספציפית החלק של אל-ג'זירה. יש לכם מושג מה הסיבה? פחות השקעה במקורות אינטרנטיים? תשומת לב מופחתת למדיה המקוונת? הם לא סומכים על אל-גז'ירה? (אני לא הייתי סומך במיוחד, עושה רושם שהם כמעט מנצחים על המהפכה הזו)

  אורן שץ

  ינואר 29, 2011 at 4:58 pm

 19. according to Al-Jazeera: 400.000 protesters in the liberation "Al-Tahrir" square

  Rose

  ינואר 29, 2011 at 6:20 pm

 20. מי מארגן את ההפגנה? כמה צפויים לבוא?

  אלעד

  ינואר 29, 2011 at 7:04 pm

 21. תוכלו בבקשה לפרסם פה רקע או ללינקים למקומות עם רקע?
  אני לא מצליח למצוא מה התחיל את המהומה, מה לחץ על ההדק זאת אומרת.

  דעאל

  ינואר 29, 2011 at 7:07 pm

 22. לדעאל: 30 שנה של דיכוי, עוני, גזילת הזכויות הבסיסיות ביותר. אבל הניצוץ שהצית את האש קשור לבחור צעיר שמת כתוצאה מהתעללות משטרתית, התעללות שהייתה עדה לה שכונה שלמה לאחר שאותו בחור ראה את קצין המשטרה המקומית סוגר עסקה עם סוחרי סמים. לבחור הזה קראו: "ח'אלד סעיד" בן 28 במותו
  זהו דף שנושא את שמו, ושם תוכל לראות את הפרטים אודות מותו, ומה שבא בעקבות זאת
  http://www.facebook.com/elshaheeed.co.uk

  Rose

  ינואר 29, 2011 at 7:16 pm

 23. שני עדכונים חשובים: הולכות ומתרבות שמועות על ארגון אמריקאי של ההפגנות.
  200 ישראלים עזבו את קהיר במטוס כנראה משפחות עובדי השגרירות. דגל ישראל כבר לא מונף על השגרירות

  נתאי

  ינואר 29, 2011 at 10:30 pm

 24. ראש משטרת דמיטה נחטף. (אל ערביה)
  בהסתערות האחרונה על משרד הפנים הופעל ירי צלפים, מעל עשרה הרוגים (אל – ג'זירה)

  נתאי

  ינואר 30, 2011 at 12:30 am

 25. מתנצל שמציק שוב בעניין אבל בסופו של דבר, אלא אם פספסתי ואז מתנצל, לא ראיתי עדכון על ירדן.

  הכל שם על מי מנוחות?

  ירון

  ינואר 30, 2011 at 12:56 am

 26. […] […]

  Top Posts — WordPress.com

  ינואר 30, 2011 at 2:16 am

 27. ע"פ אלג'זירה: מחר מתוכננת "הפגנת מיליון" בכיכר השחרור "אלתחריר" ובשעה האחרונה הצהיר הרמטכ"ל הצבאי של צבא מצרים כי הצבא לא יעמוד בדרך המפגינים ובשום פנים ואופן לא ישתמש בנשק כלשהו כלפי המפגינים ושהצבא נמצא שם כדי להגן על הציבור ועל הרכוש, כמו כן הצהיר שדרישות המפגינים מובנות לצבא והן לגיטימיות לגמרי מבחינת הצבא והפציר בציבור המצרי לנסות לשמור על הרכוש הן הציבורי והן הפרטי ולנסות למנוע/להימנע ממעשי הביזה ברחבי המדינה (מהפכה צבאית אחרי הכל?)

  Rana

  ינואר 31, 2011 at 8:50 pm


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: